די להחרים את הסמרטפונים??

• בודקים ותומכים

הנושא הוא הרבה יותר מורכב מכמה שורות שניתן לכתוב במסגרת זו. אבל אציין כמה מהם.

• בוודאי שיש צורך לכתוב, לעודד ולחזק את אלו שעדיין רוצים להיות בני חורין לעצמם, ולא לקחת על עצמם שיעבוד של החזקת סמארטפון. ודבר זה כולל, גם מתן פתרונות טכניים אפשריים בכדי שיהיה אפשר עדיין לחיות טוב בלי הדבר הזה, וגם להסביר למי שעדיין אין לו, שזה ממש לא כזה כיף כמו שזה נראה...
      הדבר היחיד מונע מבן אדם להחזיק מכשיר סמארטפון (אפילו מוגן) זה משמעת עצמית שלו. כי גם על קהילה יש דרכים לעבוד, וגם את הרבנים אפשר לשכנע כמה זה נחוץ נורא לצורך העבודה וכו'.
    • אמנם בציבור הכללי גם יש לאחרונה הבנה להרס שהטכנולוגיה הזאת וגרורותיה מכניסה להם (ואפילו עיתון ידיעות אחרונות הוציא מוסף מיוחד -15עמודים- בחג הפסח האחרון בנושא שכותרתו היה 'נדפק לנו המוח' 'כן כן, אנחנו מדברים גם עליכם, אתם שלא מורידים את הטלפון מהיד * כל ההשפעות של הטכנולוגיה על הגוף, הרגשות והיחסים עם הילדים') אבל ההבנה שלהם בבעיות בהחזקת מכשיר, שונה משלנו באופן מהותי.
    • זה לא סותר את העובדה שצריך להשקיע על פתרונות מתאימים לאנשים ש(נעבאך) צריכים מכשירים כאלו ולא מסוגלים בלי זה. וקיימים פתרונות היום בשוק לנושא. וצריך פתרונות נוספים.
    • אוי לנו אם הציבור יתנהל בנושא רגיש שכזה, על פי דעתו של אדם זה או אחר (חכם ככל שיהיה). ואפילו לא כל רב מתאים לענות על נושא כזה, כי זה דורש ראיה הרבה יותר רחבה. כי יש לזה השפעה לדורות. ובוודאי ההכרעה בדברים הללו מסורים רק בידי גדולי הדור.

ויש עוד הרבה מה לכתוב בנושא.
    רק צריך למצוא את הזמן לכך.

• @מעלה-ומוריד אמר בדי להחרים את הסמרטפונים??:

החלוקה צריכה להיות לפי רמה רוחנית, לא קהילתית.

ישנם גם כיום קהל גדול, שמסתדר מצוין עם טלפון כשר 'אברייכים', בלי שום חיבור לאינטרנט. הולכים ברגל להפקיד שיק, מתקשרים כדי לקבוע תור לקופ"ח, וכו'.

מבחינת האברכים ששייכים לעידית המדוברת (1), לא מעניין אותם בכלל כל הדיון, הם ממשיכים בדרכם, מבחינתם, כמו שאמר אותו נזיר מן הדרום, זה 'עולם שאינו שלהם'.. - וגם ילדיהם גדלים בדרכם, - יש לזה המשכיות, הם לא הולכים להעלם.

ואילו לא הייתה החלוקה קהילתית, אלא רוחנית, בבחינת 'נעץ חרב על פתח בית המדרש', לא היה מתקיים הדיון כלל.

עד כאן, דברים כדורבנות וכמסמרות נטועים, דברים נכונים וישרים, דברים נכוחים! מגיע לך על זה כל הלייקים..

[אין כוונתי להגדיר כיהודי שותומ"צ רק את קהל 1, אלא לשים אותו בחזית]

טעות!
    אני מקווה שזה זה רק בשביל להשביע את חסידי הפוליטיקלי קורקט..
    אליבא דאמת, כל אחד יודע, ש"קהל 1" הנ"ל, הוא הוא היהודי האמיתי.
    כל השאר, ואיני מתחמק מאמת זו, משתרכים מאחור, נופלים בבורות, ומי יודע מה יעמוד לנו ליום הדין.
    ואני דן אותך לכף זכות.

• @הלב-שבניגון
    שמת לב שגם אתה (אם אתה נמצא כאן) נכלל בקהל 2 ?!
    או שבכדי להציל את מעמדך יש לך הגדרות אחרות משל @מעלה-ומוריד....

• @ליכט אמר בדי להחרים את הסמרטפונים??:

@הלב-שבניגון
    שמת לב שגם אתה (אם אתה נמצא כאן) נכלל בקהל 2 ?!
    או שבכדי להציל את מעמדך יש לך הגדרות אחרות משל @מעלה-ומוריד....

הצדק איתך, אני מחפש לעצמי פיתרון.

@הלב-שבניגון אמר בדי להחרים את הסמרטפונים??:

כל השאר, ואיני מתחמק מאמת זו, משתרכים מאחור, נופלים בבורות, ומי יודע מה יעמוד לנו ליום הדין.

ואני אך צמא, ותולה את עיני ב @נטפריס ושאר חבריו, וברעיון החדש/ישן שלו, להגביל אותנו כספית...

• @הלב-שבניגון אמר בדי להחרים את הסמרטפונים??:

ואני אך צמא, ותולה את עיני ב @נטפריס ושאר חבריו, וברעיון החדש/ישן שלו, להגביל אותנו כספית...

הכח בידך

• @אלי-TZA
    הרעיון בהצבעה.
    שלושת אצבעותיי כבר שם...
    אולי תעזרו לי/לנו ?

• @חים מה רואים שם ?
    חסום לי

• @מעמד זה מה שרואים שם.
    כותרת: הסוף לפקסים: משרדי הממשלה יחויבו לאפשר פניה באמצעים דיגיטליים

התחבר כדי לפרסם תגובה